W poszukiwaniu idealnego biurka – biurko skandynawskie

Zaktualizowano na  
W poszukiwaniu idealnego biurka – biurko skandynawskie

Minimalistyczne biurko skandynawskie

Plywood project

Jestem wymagającą klientką. Kiedy szukam czegoś w internecie, mam już konkretne wyobrażenie na temat danego przedmiotu. Oferta zawsze jest ogromna, ale ideał musi połączyć komfort użytkowania z estetycznym wykonaniem. Coraz większe znaczenie ma dla mnie również historia która stoi za tym konkretnym modelem. Lubię rzeczy autentyczne, świetne jakościowo-służące wiele lat, a także proste w formie.

Pamiętam kiedy kilka lat temu szukałam biurka skandynawskiego, przejrzałam setki stron, niestety zawsze jakiś element nie pasował do mojej wizji idealnego miejsca pracy. Czy takie biurko w ogóle istniało? Zapewne tak, ale jak długo miałam jeszcze przemierzać bezmiar internetu? I skoro zaczęliśmy produkować komody i regały, to czemu nie stworzyć także biurka, które spełni wszystkie nasze oczekiwania? 

Darek spędził mnóstwo czasu analizując potrzeby naszej rodziny, uwzględniając najmniejsze detale, i tak powstało biurko idealne! idealne do pracy, do działań twórczych i do relaksu. Jego siła tkwi w subtelnej prostocie, delikatnym przenikaniu światła pomiędzy elementami. Jest wygodne w dopasowanych wymiarach z  możliwością rozszerzenia o dowolne moduły. Zalet jest znacznie więcej, pozwól  zatem, ze opiszę je poniżej, byś nie musial/ła  tracić czasu na poszukiwania jak kiedyś ja.


Biurko z szufladami | kolor dąb | Taboret 460

 

Po pierwsze materiał

Wybraliśmy sklejkę brzozową firmy Koskisen z Finlandii, ponieważ jakość obłogów wykorzystywanych do wykonania jest dużo wyższa niż tych produkowanych w Polsce czy w Rosji.

Dzięki temu materiał jest wytrzymały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Przede wszystkim sklejkę w odróżnieniu od płyt wiórowych, można skręcać i rozkręcać, więc jeśli zaistnieje taka potrzeba, śmiało można biurko zdemontować i ponownie je zmontować bez utraty jakości.


details-of-scandinavian-desk

Po drugie funkcjonalność

Posiadamy 4 rodzaje biurek:

do wyboru

 • – 2 głębokości: 49 cm i 65 cm
 • – 4 szerokości: 85 cm, 100 cm, 120 cm, 180 cm
 • – wysokość 78 cm
 • – kolory: dąb, dąb antyczny, dąb jasny, transparent, orzech
 • – szuflady samozamykające się z  cichym systemem blum

  Istnieje również możliwość obniżenia wysokości z 78 cm na 76 cm, zwężenia szerokości biurka ze 120 cm do 110 cm, spłycenie blatu z 65 cm na 60 cm

  Wprowadzenie takich  modyfikacji nie niesie ze sobą większej ingerencji w standardowy produkt. Zmniejszanie mebli zazwyczaj nie generuje dodatkowych kosztów, jedynie dodaje nam trochę więcej pracy.

  Co ważne, biurka można dowolnie udoskonalać na miarę własnych potrzeb, dodając szuflady, szafki, półki. System mebli, oparty jest na perfekcyjnie skrojonych nogach, zaprojektowanych  tak, żeby dowolne moduły można było ze sobą łączyć, bez obawy, ze coś się przechyli,  przeważy na jakąś stronę. Dzięki obłym, ręcznie wyszlifowanym krawędziom, smukłym kształcie i łagodnym proporcjom, biurka wyglądają na lekkie. Owszem, są takie, ale tylko w formie, bo wagowo są ciężkie, stabilne, precyzyjnie przemyślane i nie ma szans, by coś się chwiało czy bujało na boki. 


   

  Warto w tym miejscu trochę więcej opowiedzieć o biurkach L-Shape, które szczególnie upodobała sobie branża muzyczna i gamingowa w Nowym Jorku i Bostonie. Jako, że mamy bezpośredni kontakt z naszymi odbiorcami (sami obsługujemy infolinię i czaty)  wiemy, że te modele świetnie sprawdzają się jako gaming desk czy stół montażowy do tworzenia muzyki. Niezliczone możliwości kombinacji i rozbudowywania tego biurka, wielkość obszaru roboczego, a jednocześnie minimalistyczny wygląd nasuwający skojarzenia z estetyką Mid Century Modern stanowią o wyjątkowości i atrakcyjności L-Shape. 

   

  „Zmieści się na nim wszystko”- to motyw przewodni modelu L-Shape

  Niezwykle ważny jest też fakt, że system meblowy jest solidny i zaprojektowany tak, by mógł dotrzeć w najdalsze zakątki świata beż żadnego uszczerbku. Ponadto nasz zespół dysponuje niesamowicie precyzyjną techniką pakowania, dzięki czemu biurka są doskonale przygotowane do wysyłki w dowolne miejsce na świecie. A kiedy już pokonają tę długą, skomplikowaną drogę i znajdą się u klienta, pozostaje do wykonania tylko szybki i prosty montaż. Właściwie cały proces, to skręcenie kilku śrubek. 

   

  Po trzecie estetyka

  Równie dużą wagę jak do funkcjonalności i trwałości naszych mebli , przywiązujemy do walorów estetycznych. Za każdym projektem kryje się twórca, a każdy twórca niesie swoją historię. Zatem kilka słów o Darku, designerze i „mózgu” Plywood Project.

  Darek studiował fotografię na poznańskiej ASP i  łódzkiej filmówce. Z pewnością taki background wpłynął na estetykę i jakość wykonania wszystkich modeli.  Jako perfekcjonista, dba o każdy szczegół. Liczy się forma, proporcje, faktura, kolor, to w jaki sposób na biurko pada  światło i jak koresponduje z otoczeniem. Gra świateł wpadających przez boczne nogi, wyposaża wnętrze w naturalny element dekoracyjny, w postaci wędrujących światłocieni.

  Światło ma znaczenie. Razem z nim zmienia się charakter i temperatura pomieszczenia

  Inspirację czerpie z surowego wdzięku sklejki i prostych, łagodnych form. Jego biurka są nowoczesne, smukłe, mają harmonijne proporcje, a jakość wykonania i ręczne szlifowanie czynią je aksamitnymi w dotyku, co często zaskakuje naszych klientów, o czym piszą w komentarzach. Ten zmysłowy wymiar oddziałuje na pracę przy biurku, może dzięki temu stanie się bardziej twórcza, uda nam się wyciszyć i wzmocnić koncentrację?

  Po czwarte przytulny minimalizm

  Obydwoje lubimy klasyczną prostotę, formy ponadczasowe, rzeczy które nie są przekombinowane i służą lata. Jesteśmy współczesnymi minimalistami, dlatego zależało nam, by nasze meble odzwierciedlały te wartości. Aby można było je łatwo wyczyścić naprawić, odnowić, więc jeśli zdarzy się, że np. blat ulegnie zniszczeniu, wystarczy, że odkręcimy śruby, przełożymy go na drugą stronę i ponownie zamocujemy. Dzięki dokładnemu wymiarowaniu i nawierceniu, wszystkie otwory będą pasować idealnie od spodu, jak i od góry.

  Każdy element można zamówić indywidualnie, nie musisz kupować ponownie całego mebla, jeśli tylko część jest uszkodzona.


  Po piąte kontakt z klientem

  Jak już wspomniałam sami obsługujemy infolinię, odpisujemy na maila. Staramy się odpowiadać na wszystkie nurtujące Was pytania na bieżąco. Zawsze jesteśmy gotowi by doradzić Ci  w doborze odpowiedniego modelu czy konkretnego rozwiązania  Pomożemy  stworzyć biurko dopasowane do Twoich potrzeb, dzięki czemu będziesz mógł się nim cieszyć przez lata.

  Zależy nam na dobrych relacjach, bo wiemy jakie to ważne dla obu stron. Każdy zadowolony klient jest potwierdzeniem tego, że to, co robimy ma sens.

  Czytając komentarze wiemy, ze spełniamy Wasze oczekiwania.

  Nasza marka rozwija się organicznie. Nie chodzi o zawrotne tempo rozwoju, a o jakość. Wciąż zdobywamy nową wiedzę, ponieważ produkcja to ciągłe dążenie do lepszych rozwiązań. Wsłuchujemy się uważnie w wasze potrzeby i staramy się im sprostać, przy jednoczesnym zachowaniu stałych idei.

  Czy wiesz już jakie biurko wybrać? Jeśli jeszcze się wahasz, zadzwoń/napisz, rozwiejemy Twoje wątpliwości!


   

   

  Can't say enough about this minimalist desk! It's freed me from working at home during the pandemic at my dining room table. Plus, it's also just as beautiful as pictured in real life, easy to assemble, and shipped fast to the U.S. It's made me insanely happy. Thanks so much!

   

  I got the largest desk available with a custom depth. I also added one of their benches cut to a custom height to use on top as a desk riser. They worked with me and accommodated my requests. I love this desk and am beyond satisfied with it. The quality is amazing, it was as described, and my expectations were met. Ill definitely be a returning customer in the future!

   

  J'adore mon bureau. Il s'intègre parfaitement dans mon salon. Le travail est beau et les finitions de qualité. Le bois est lisse et doux au toucher. L'emballage est fait pour résister aux chocs et le bureau était très bien protégé. Le montage est très facile à réaliser. Dariusz a été très reactif à mes messages et a pu me conseiller sur la teinte du bois. Je recommande vivement cette boutique car la réalisation des meubles est magnifique et qualité.

   

   

  Opublikowano na  Zaktualizowano na