Co powinieneś wiedzieć by wybrać idealny regał?

Zaktualizowano na  
Co powinieneś wiedzieć by wybrać idealny regał?

Regał na książki jak wybrać idealny?

Chyba nikt nie wyobraża sobie swojego mieszkania, domu lub biura bez regału. Ten niezwykle funkcjonalny mebel najczęściej wykorzystujemy jako miejsce na domową biblioteczkę. Regał to jednak coś więcej niż półki na książki. W końcu może pomóc w uporządkowaniu znacznie różnorodniejszej palety przedmiotów.

Zacznijmy od tego, że sam wybór regału na książki może wiele o tobie powiedzieć. Wolisz klasyczne rozwiązania, a może lubisz meble o nieco bardziej awangardowym designie? Postawisz na ażurową odwagę, czy preferujesz trzymanie rzeczy w zamkniętych boxach? Drewno czy metal? Jaki kolor, cena, wreszcie – gdzie postawić mebel, jak go wyeksponować lub wręcz przeciwnie – ukryć w aranżacji pomieszczenia? Już od samych pytań można nabawić się regałowego zawrotu głowy. Ale spokojnie, czytanie tego tekstu zajmie Ci kilka minut, decyzja o wyborze idealnego regału – sekundę dłużej.

mid-century-modern-furnitureregał od Plywood Project

 

Zanim zaczniesz przeglądać katalogi, postaw sobie pytanie: do jakiego pomieszczenia wstawisz swój wymarzony regał na książki? Domowe i biurowe przestrzenie różnią się stylem oraz, nie ukrywajmy, ich stylistyka często podlega zmianom. Dlatego warto postawić na uniwersalny look, który gwarantuje… drewno! Tak! Drewno jest materiałem, który sprawdzi się w każdej aranżacji, jest dostępne w najróżniejszych wersjach kolorystycznych. Designerskie kształty regałów drewnianych sprawiły, że ten, niegdyś kojarzony wyłącznie z domowym mirem materiał, szturmem wziął pomieszczenia biurowe, lofty, zagarnął styl skandynawski, mid century i wiele, wiele innych.

Drugi wybór, który należy dokonać już na początku planowania zakupów, to kwestia budowy regału. Regał z szufladami, szafkami, regał z szafką, a może minimalistycznie ażurowy? Wszystko zależy od tego, czy mebel ten ma służyć wyłącznie jako regał na książki i gazety, czy też chcesz w nim zmieścić także dokumenty, ubrania i rozmaite bibeloty.

Funkcjonalnie czy estetycznie? Regały w stylu skandynawskim

Skoro wiesz już, gdzie postawisz regał, warto przyjrzeć się bliżej wybranemu pomieszczeniu. W jakim stylu jest urządzone? To kwestia podstawowa, w końcu dołożenie nowego mebla do zastanej aranżacji nie może jej burzyć! W wielu polskich domach na dobre zagościł styl skandynawski. Dużą zaletą regału w stylu skandynawskim jest to, że świetnie wpasuje się także w inne aranżacje. Uniwersalny, minimalistyczny design sprawdzi się także w pomieszczeniach urządzonych w niezwykle modnym stylu mid century, ale odpowiednio podrasowany regał wpasuje się także w zupełnie inne stylistyki, nawet rustykalne! Innymi słowy, regały w stylu skandynawskim nie idą na kompromisy – łączą w sobie estetykę i funkcjonalność. Wybierając swój wymarzony model, postaraj się spojrzeć na pomieszczenie na chłodno, poszukaj jego trudniejszych punktów. Skosy, wnęki, niski sufit – wszystko to weź pod uwagę, wybierając swój regał na książki.

Scandinavian-bookcase-mid-century-at-homemeble do salonu

 

Regał w stylu skandynawskim – mebel do misji specjalnych

Regał w stylu skandynawskim to mebel uniwersalny, lecz odpowiednio wyeksponowany, nada aranżacji wyrazistego charakteru, zbuduje ją. Ażurowy model zwróci uwagę swoim minimalistycznym designem, regał z szufladami zachwyci solidną, lecz lekką budową. Możliwości budowy regałów jest wiele. Półki stanowią jej nieodłączny element, jednak warto także wziąć pod uwagę szafki, czy szuflady. Aby nie przesadzić i zaprojektować przestrzeń spójną i intrygującą zarazem, warto postawić na meble modułowe.

System modułowy Frisk Furniture pozwala na łączenie nie tylko różnych regałów na książki, ale także regały z komodami. Dzięki tej możliwości będziesz miał pewność tego, że Twoja zabudowa meblowa zyska nowoczesny, harmonijny charakter. To jednak nie wszystko! Nasze regały w stylu skandynawskim traktujemy jako bazę, którą dostosowujemy do potrzeb klienta. Wolisz inny rozmiar niż te, które gwarantuje nasza oferta? A może chciałbyś, abyśmy stworzyli dla Ciebie indywidualny układ półek? Skontaktuj się z nami – wspólnie stworzymy regał uszyty na miarę!

Opublikowano na  Zaktualizowano na