Drewniany taboret

Zaktualizowano na  
Drewniany taboret

Co wspólnego ma taboret drewniany z harfistką?

Wyobraź sobie, że po udanej imprezie urodzinowej żegnasz się w przedpokoju ze swoją rodziną. Wszyscy się ubierają, jest dosyć ciasno i okazuje się, że babci rozwiązał się but. Babcia się rozgląda, szuka czegoś, na czym mogłaby usiąść i w spokoju zawiązać buty.

Inna sytuacja – przygotowałaś sobie relaksującą kąpiel w wannie, świeczki, muzyka, książka, lampka wina. Wychodząc z wanny nie chcesz zamoczyć książki, gdzie ją odkładasz? Gdzie stoi głośnik, z którego słuchasz muzyki?

Ostatnia sytuacja – ćwiczysz grę na jednym z najbardziej delikatnie i błogo brzmiących instrumentów na świecie – na harfie. Kołyszesz się w rytm muzyki, swoim ruchem nadajesz jej wyraz. Niestety taboret na którym siedzisz wydaje z siebie swoją muzykę i bardzo skrzypi.

Co mają ze sobą wspólnego te trzy sytuacje? Ano taboret

Taboret to dość niepozorny mebel, jednak jak zaraz się przekonasz – jest całkiem przydatny. Dwie pierwsze sytuacje, które opisałam wyżej mogły się wydarzyć w każdym domu, trzecia tylko jeśli jesteś harfistką 😉 Jednak istnieje dość sporo sytuacji w których zależy Ci na tym, by wykonać jakieś zadanie w ciszy i skupieniu prawda ?

small wooden stools in different color

Poszukiwania świętego Graala

Inspiracją do napisania tego tekstu jest jedna z naszych klientek. Poszukiwała idealnego taboretu dla swojej córki. Najpierw kupiła jeden taboret, po jakimś czasie kupiła drugi, tylko w innym kolorze. Zawsze jestem czujna, więc upewniłam się, czy z tym kolorem to nie pomyłka – większość osób zamawiając taboret zamawia ich kilka w tym samym kolorze. Okazało się, że to nie błąd. Klientka kupiła taboret dla swojej córki, harfistki. Nie miał to być zwykły taboret, musiał być stabilny i wykonany tak, by nie hałasował podczas gry na harfie. Drugie zamówienie było dla nauczycielki córki, która również doceniła jego stabilność i wygodę podczas gry na harfie. Dziewczyny długo szukały mebla, który spełni ich wszystkie oczekiwania, aż w końcu natrafiły na nasz taboret.

Okazuje się, że wielu z was docenia nasz taboret właśnie ze względu na jego stabilność i jakość wykonania. Poszukujecie mebla, który jest prosty, a jednocześnie elegancki i będzie pasował do wielu różnych wnętrz. Dodatkowo ma być lekki, a przy tym stabilny i wytrzymały. Czy udało nam się stworzyć taboret idealny? Sami spójrzcie

SMALL WOODEN STOOLS

walnut small wooden stool in full sunTaboret | Wybarwienie orzech

Okrągłe siedzisko o średnicy 32 cm. Osadzony na czterech idealnie gładkich nogach ustawionych pod niewielkim kątem, co powoduje, że taboret jest niezwykle stabilny. Możecie się do woli kręcić i wiercić, nic się z nim nie stanie, siedzisko pozostanie w tej samej pozycji i nie będzie wydawać żadnych niepożądanych dźwięków;) Co jeszcze jest istotne – udźwig taboretu. Materiał, z którego go zbudowaliśmy i jego konstrukcja powoduje, że może on ze spokojem udźwignąć aż 150 kg! Imponujące prawda? Oczywiście jak każdy mebel z naszej kolekcji – jest dostępny w kilku wykończeniach kolorystycznych

Taborety możecie znaleźć tu KLIK

Drewniany taboret

small wooden stool in walnut stain in mid century homeTaboret 460 | Wybarwienie orzech

Siedzisko jest odrobinę większe niż w taborecie (51 x 37 cm). W tej wersji dodaliśmy dodatkową półkę lub poprzeczki zamontowane pod siedziskiem. Całość osadziliśmy na naszych słynnych „drabinkowych” nogach, dzięki którym mebel jest bardzo stabilny. Dzięki temu, że nogi są dosyć długie Taboret 460 ma małe poręcze, które ułatwiają jego przenoszenie. Można też wykorzystać je jako podpórki do drobiazgów, które położycie na taborecie, jeśli zdecydujecie się wykorzystać go inaczej niż jako siedzisko. Np jako szafkę nocną, o tak:


Taboret 460 | Wybarwienie transparentne

Wędrujące taborety

No właśnie: „jeśli zdecydujecie się wykorzystać go inaczej, niż jako siedzisko”. Bo siłą naszych taboretów (i w zasadzie pozostałych mebli też) jest ich uniwersalność. I tu pięknie wracamy do początku tekstu i naszej babci zakładającej buty w przedpokoju korzystając z naszego stabilnego i wytrzymałego taboretu. Jeśli przedpokój jest wyjątkowo mały, możecie śmiało użyć taboret 460 jako mały stojak na buty.

Wracamy też do naszego relaksującego wieczoru w wannie, gdzie możemy z łatwością odłożyć książkę czy głośnik na taboret i nie obawiać się, że coś pomoczymy. Jeśli przebieracie się w łazience, możecie taboret wykorzystać jako półkę na ubrania lub ręczniki czy szlafrok. Nasze siedziska też wspaniale sprawdzają się jako stylowe podstawki pod donice z kwiatami, czy jako mini stoliczki stojące obok kanapy w salonie. Niespodziewani goście? Stoliczki zamieniają się w dodatkowe wygodne siedziska, zarówno dla małych i tych większych gości. A jeśli macie małe dzieci, to pewnie tak jak nasza dwójka wykorzystają taborety do nauki wstawania i chodzenia, a w późniejszym czasie do różnych zabaw.

Jak już wcześniej ustaliliśmy, stabilny taboret sprawdzi się też idealnie przy nauce gry na harfie, albo na gitarze. Jest to mebel, który może ze spokojem „wędrować” po całym domu, a dzięki temu, że jest pięknie wykonany i ma ponadczasowy kształt, sam w sobie stanowi fajną, minimalistyczną dekorację.

Jeśli chcecie, sprawdźcie jak nasi klienci wykorzystali swoje taborety:

Opublikowano na  Zaktualizowano na