TOP 5 biurek w stylu mid-century modern

Zaktualizowano na  
TOP 5 biurek w stylu mid-century modern

TOP 5 biurek w stylu mid-century modern

Era pracy zdalnej nabiera tempa, a urządzenie domowego biura prawdopodobnie jeszcze nigdy nie było tak istotne. Dlatego tym razem chcielibyśmy przedstawić Ci subiektywną listę interesujących projektów biurek w stylu mid-century. Jak ewoluowały projekty? Co robili projektanci tamtego okresu? Czy wszystkie vintage biurka imponują swoim wyrafinowanym designem? Oto pięć biurek zaprojektowanych w stylu mid-century.

mid-century-desk-in-beige-background

biurko w stylu mid-century

Z szufladami, z półkami, na drewnianych i stalowych nogach - projektanci tworzący meble biurowe w drugiej połowie XX wieku starali się połączyć efektowny wygląd z ergonomicznością i funkcjonalnością. Chociaż styl vintage kojarzony jest przede wszystkim z "lekkością", wyrafinowanymi meblami, nie wszystkie biurka w stylu mid-century wpisują się w tę estetykę. Co tylko pokazuje, że jest to znacznie szersze i bardziej zróżnicowane pojęcie, niż by się mogło wydawać. Poniżej znajdziesz listę pięciu projektów biurek w stylu mid-century, które uważamy za interesujące.

George Nelson - Swag-Leg Desk
George-Nelson-Swag-Leg Desk
George Nelson - Swag-Leg Desk

To piękne biurko w stylu mid-century o niezwykle wyszukanym designie zostało zaprojektowane przez amerykańskiego projektanta w 1954 roku. Nelson postanowił połączyć wąskie stalowe nogi z ciemnobrązowymi przekładkami drewnianymi. Biurko zostało także wyposażone w szuflady z wkładkami plastikowymi. To, co jest najbardziej rozpoznawalne, to zdecydowanie stalowe nogi - w wielu kolekcjach mebli projektowanych dzisiaj, ten charakterystyczny element biurka Swag-Leg jest wykorzystywany.

Vittorio Dassi - mid-century desk with five drawers
mid-century-vittorio-dassi-desk
Vittorio Dassi - mid-century desk with five drawers

Tym razem mamy do czynienia z nieco mniej wyszukanym meblem niż wcześniej przedstawione biurko. Projekt Dassiego powstał na początku lat 60. Fronty pięciu szuflad w pięknym brązowym odcieniu, wykończone na wysoki połysk, przyciągają najwięcej uwagi. Ciekawym posunięciem włoskiego projektanta było umieszczenie szklanej płyty na górze blatu. Cały design biurka spoczywa na wąskich, spiczastych nogach. Dzięki nim biurko zyskuje lekkość i bardziej wyszukany charakter.

Jacques Hitier - wooden desk with shelf

Jacques-Hitier-wooden-desk-with-shelf


Jacques Hitier - wooden desk with shelf


W 1950 roku francuski projektant stworzył wąskie biurko, które doskonale sprawdzało się w małych biurach. Blat biurka połączony z zamkniętą półką był drewniany o stylowym, jasnobrązowym kolorze z jaśniejszymi refleksami. Wąska stalowa rama doskonale współgra nie tylko z drewnianą częścią mebla, ale także równoważy raczej masywny blat stołu.

Herbert Hirche - "Top Series" desk
mid-century-modern-desk
Herbert Hirche - "Top Series" desk

Niemiecki architekt Hirche stworzył swój projekt biurka w stylu mid-century w 1967 roku. Mebel ten zostały wykonany z pięknego, egzotycznego drewna palisandrowego. Blat biurka spoczywa na dwóch stalowych nogach, które rozchodzą się u podstawy. Wydaje się, że celem projektanta było połączenie pięknego wykończenia z funkcjonalnością i ergonomią - w końcu użytkownik ma do dyspozycji cztery szuflady i półki pod blatem biurka. Piękny i charakterystyczny mebel!

Nanna Ditzel - mid-century teak desk
Nanna-Ditzel-desk
Nanna Ditzel - mid-century teak desk

To wyrafinowane dzieło autorstwa duńskiego projektanta powstało w latach 60. XX wieku. Ditzel użył drewna tekowego, aby stworzyć prostokątny blat z płytkimi szufladami. Górna część mebla spoczywa na wąskich nogach w nieco ciemniejszym kolorze. Biurko prezentuje się naprawdę dobrze, a "ekonomiczny" design i blat o ostrym kształcie inspirują projektantów mebli biurowych po dziś dzień.

Frisk desks - contemporary mid-century desks
Frisk-desk-at-home-with-plant
Frisk desks


Biurka drewniane, które projektujemy w ramach systemu Frisk, są inspirowane estetyką vintage. Jednak stworzyliśmy je z myślą o nowoczesnym odbiorcy, który preferuje lekkie, delikatne formy, a także maksymalny komfort i ergonomię. Dlatego zaprojektowaliśmy trzy modele biurek, różniące się funkcjonalnością - drewniane biurko bez miejsca do przechowywania, biurko z szufladami i biurko które jest hybrydą biurka i regału na książki z półkami umieszczonymi powyżej.

computer-desk-with-books

Dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć biurko w stylu mid-century modern, które spełni jego potrzeby i styl pracy w domowym biurze, studiu projektowym, czy kreatywnym atelier. Biurka Frisk można łączyć z innymi elementami systemu Frisk, np. regałami, ale nie jest to konieczne; biurka mogą być używane również jako niezależne meble.

Opublikowano na  Zaktualizowano na