Drewniana ławka do przedpokoju

Zaktualizowano na  
Drewniana ławka do przedpokoju

Co ławka robi w przedpokoju?

Wydawało mi się, że naszym najpopularniejszym meblem będzie regał, komoda, albo biurko – wygodne, w dopasowanych wymiarach, przy którym wielu z nas spędzi połowę swojego życia, a pracoholicy nawet więcej. Skąd wziął się fenomen ławki? Co powoduje, że drewniana ławka do przedpokoju jest tak rozchwytywana?
 

Co się stanie gdy usiądziesz na ławce?

Zacznijmy od początku. Podstawą naszych wszystkich mebli są nogi. Zaprojektował je Darek w taki sposób aby były bardzo stabilne, a jednocześnie sprawiały wrażenie lekkich. Światło przechodzące przez ażurowe nogi, powoduje że mieszkanie nabiera lekkiej formy… ale w sumie to ja nie o tym. Po tym jak na bazie projektu nóg bocznych Darek stworzył regały, komody i biurka, czyli naszą podstawową kolekcję, dostaliśmy zapytania o inne produkty, w tym też o ławkę. Pomyśleliśmy – czemu nie?! Poprosiliśmy klienta o zdjęcie przestrzeni w jakiej ławka ma stać i… powstała! Piękna ławka w stylu mid- century do jednego z korytarzy na Brooklinie. Po niej, powstała kolejna i kolejna bo okazało się że ławka jest bardzo pożądanym produktem, szczególnie w USA.
mid-century-modern-ławka-drewniana
 
Ławka | szerokość 97 | wybarwienie orzech

Jakie sekrety skrywa drewniana ławka do przedpokoju?

„Extremly well build (…)” / „This is a beautifully constructed piece of furniture”

 

Jak jest zbudowana ławka?

Wiemy jak powstała, więc teraz chwilę na przedstawienie jej w całej okazałości. Ławka jest elementem naszej kolekcji mebli wykonanych ze sklejki. Nasz materiał pozyskujemy z Finlandii – dlaczego akurat tam? Mamy bardzo duże wymagania co do materiału jakiego używamy i bardzo mało firm jest w stanie te oczekiwania spełnić.
Podstawą naszej ławki są smukłe nogi w kształcie drabinki, szersze na spodzie, zwężają się ku górze sprawiając, że ławka jest niezwykle stabilnym meblem. Aby zapewnić maksymalną wygodę siedzenia zaprojektowaliśmy wysokość siedziska na poziomie 49 cm. Nogi ławki są nieco dłuższe, co sprawia, że ławka ma wygodne poręcze, które ułatwiają jej przenoszenie i odkładanie na niej zakupów, które już tak łatwo się nam nie rozsypią. Ławka jest bardzo wygodna. Piszę to z przekonaniem, bo stwierdzenie to poparte jest wieloma doświadczeniami towarzyskimi i nie tylko. Siedziały moje dzieci, siedzieli znajomi, rodzice. Nawet siedzieliśmy na niej we dwójkę i było wygodnie – serio.
Nogi naszych mebli to dla nas ważny temat. Są podstawą każdego naszego projektu. O nogach można mówić naprawdę dużo. Potrafią się dostosować do twoich wymagań przestrzennych, ale same tego nie zrobią. Potrzebne jest im siedzisko i poprzeczki, dzięki którym nabierają końcowego kształtu i funkcji. Bez nich, nogi byłyby tylko elementem, z nimi tworzą spójną całość.
ławka-drewniana-orzech
Ławka | szerokość 97 | wybarwienie orzech
  ławka-mid-century-modern-wybrawienie-naturalne
Ławka | szerokość 97 | wybarwienie naturalne
W Plywood Project wierzymy w ciągły rozwój i chcemy odpowiedzieć na wszystkie potrzeby osób pytających. Dlatego oprócz naszej standardowej nogi ławki w wersji Low widocznej na załączonym obrazku,  stworzyliśmy nogę kuzynkę – zawsze wyprostowaną, równie stabilną jak u poprzedniczki. Ławka z tą nogą jest nieco płytsza, dzięki temu mieści się w węższych korytarzach i przedsionkach i znalazła dom w wielu miejscach na świecie.

Dzięki nodze kuzynce, jak zgrabnie ją nazywam, nasze projekty stały się bardzo elastyczne, możemy dostosować mebel do większości Waszych wymagań. Wiem, wiem – przedpokoje, korytarze…potrafią być trudne do umeblowania. Mamy w nich wnęki, zaułki, miejsca za drzwiami… trudno jest wstawić tam coś co spełni wszystkie oczekiwania i będzie jednocześnie ozdobą. Nasza ławka ma kilka podstawowych cech, które ułatwiają meblowanie wymagających przestrzeni:
  • to będzie pierwszy mebel który zobaczy każdy gość w twoim domu. Pierwszy mebel na którym usiądzie. Pierwsze wrażenie zostaje z nami na długo, a smukłe nogi, doskonałe wykończenie i naturalny kolor naszej ławki gwarantują zachwyt tą ręczną robotą już zaraz po przekroczeniu progu domu.
  • kompaktowe wymiary, które możemy dopasować dokładnie do Waszych oczekiwań
  • duży udźwig (nawet 120 kg). Utrzyma nie tylko nas podczas zakładania butów, ale też wujka, który o linie nie dba tak samo jak my;
  • stabilność dzięki specyficznej budowie nóg oraz konstrukcji ze sklejki. Nie przewróci się, gdy nasze niecierpliwe potomstwo będzie się wierciło podczas wiązania butów, nie przeważą jej ciężkie zakupy ułożone tylko na jednym końcu ławki.

Ławka której potrzebujesz!

Wiem jak bardzo potrzebujecie dostosować mebel do swojej przestrzeni. Wiem to, bo codziennie dostaję od Was emaile z pytaniami. Szerokość ławki bardzo łatwo jest nam dostosować do Twoich potrzeb. Potrzeba Ci 97cm? Nie ma problemu. 85, 73, a może 82,5cm? Nie ma problemu. Jesteśmy w stanie zrobić dokładnie to co potrzebujecie, właśnie dlatego że robimy to ręcznie.
ławka-do-przedpokoju-mid-century-modern-daylight
A jeśli mowa o ręcznej robocie to…

Zobacz jak powstaje drewniana, ręcznie robiona ławka

„The workmanship is amazing, the finish smooth as satin”

Oto Nazar – to on pełni funkcję nadwornego matematyka w naszej firmie, jest bardzo dokładny i nad wyraz skupiony na zadaniu. Czy to pełne czy połówki – każdy wymiar jest idealny. Mówie Wam, takiego jak Nazar to ze świecą szukać. Dlatego jestem przekonana, że wszystko w meblach będzie się zgadzać.
rzemieślnik-pracujący-z-drewnem
Powiem Wam coś – nie wiem jak wy, ale ja bardzo nie lubię sytuacji kiedy po długim czasie szukania ubrania, znajduje to co podoba mi się naprawdę. Kupuję, przyjeżdża do mnie, zakładam i….wtopa. Źle skrojone, tam za wąskie a tu zbyt szerokie. Jeśli tak samo jak ja lubisz otaczać się rzeczami zrobionymi dokładnie i które po złożeniu ‘leżą jak ulał’, dobrze trafiłeś. Dokładne wymiarowanie, nawiercenie i przygotowanie Waszych mebli to dopiero początek. W następnej kolejności pracę przejmuje Wiktor. Wiktor szlifuje elementy do mebli. Wszystko jest tak gładkie, że nie będziecie chcieli z tej ławki zejść. Jest to precyzyjne zajęcie, które wbrew pozorom nie jest łatwe. A robi to tak:
rzemieślnicza-praca-z-drewnem
Od Wiktora meble przejmuje Ola. Ola jest specem od olejowania mebli. Każdą część traktuje indywidualnie, małym wałeczkiem nakłada olej na każdy element ławki. Przyglądając się jej pracy, mam wrażenie że widzę plastyka przy sztaludze. To piękny widok.
malowanie-drewnianych-regałów-skandynawskich
Na koniec nie można zapomnieć o niezawodnym pakowaniu Dawida, dzięki któremu paczki docierają w najdalsze zakątki świata bez najmniejszego uszczerbku. Dla wielu z Was może to wydawać się oczywiste, ale dokładne i bezpieczne pakowanie mebli nie jest takie proste. Żeby meble z drewna wytrzymały przelot z Polski do USA trzeba rozwiązać wiele logistycznych przeciwności losu. Każdy z Was chyba widział nie raz jak ‘traktowane’ są walizki przy załadunku do samolotu? Jeśli tak to wyobraźcie sobie że paczki traktowane są pięć razy gorzej! Ale Dawid ma na to sposób, pakuje wszystko pancernie i dlatego nic nie wraca do nas w ramach reklamacji. Przeczytajcie opinie od naszych klientów, praktycznie w każdej znajdziecie wzmiankę że nasze paczki nie mogły nie dojechać do swojego miejsca docelowego.
pakowanie-mebli-w-kartony
Ławka – mebel – celebryta. Niby prosta, a cieszy tak wiele osób. Liczba pozytywnych komentarzy na temat tej prostej w formie, ale wielofunkcyjnej ławki, przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Myślę że parafrazowanie ich nie jest konieczne, warto żebyście przeczytali je sami, a na pewno zrozumiecie o czym mówię.

No dobrze Kasia, zapytacie, a co z montażem kiedy ławka już do nas trafi? Nie potrzeba do tego wzywać ekipy montującej? Poradzę sobie z tym sama?

Montaż w naszym przypadku to chyba zbyt górnolotne słowo, bo skręcenie ławki jest banalnie proste. Nawet moja przyjaciółka Ala, która jako typowa polonistka i miłośniczka robótek zdecydowanie nie ręcznych, poradzi sobie ze skręceniem tych kilku śrubek. Ta czynność jest bardzo prosta, zajmie wam najwyżej 10 minut, a efekt mamy murowany. Na osłodę i umilenie kilkunastu minut składania, dostaniecie kilka krówek – ręcznie przez nas robionych – po to aby nawet montaż był dla Was miłym doświadczeniem Mam nadzieję, że te kilka słów na temat ławki wystarczy; polecam Wam przeczytać recenzje  tych, którzy już mają ją w swoich domach. No i oczywiście w razie pytań piszcie do nas. Zawsze chętnie z Wami coś zaprojektujemy.

A teraz chodź i zobacz jak robimy nasze meble!


 
Opublikowano na  Zaktualizowano na